AKADEMİ İÇİNE SIZAN ENSTALASYONLAR

art_borgmannlenk_kotsifir-03

Anna Borgman ve Candy Lenk‘in kurduğu Borgman | Lenk tasarım stüdyosu, Danimarka’daki Lillebælt Academi (Odense) için iki ayrı enstalasyon yaptı.

MOS, mozaik birimlerden oluşuyor ve yapının 6 farklı noktasına yayılıyor. Merdiven, çerçeve, kiriş gibi yapısal elemanlara tutunan birimler, parazit gibi bulundukları yüzeye göre şekilleniyorlar.

Akademi için tasarlanan 2. enstalasyon ise yapının asansör şaftında yer alan 22 metre yüksekliğindeki KLÆDE (cloth). Toplamda 100 metre uzunluğunda çelik çubukların kullanıldığı enstalasyon izleyicinin konumuna göre yoğun ya da narin bir olarak algılanıyor.

art_borgmannlenk_kotsifir-02 art_borgmannlenk_kotsifir-04 art_borgmannlenk_kotsifir-05 art_borgmannlenk_kotsifir-06 art_borgmannlenk_kotsifir-07 art_borgmannlenk_kotsifir-08 art_borgmannlenk_kotsifir-09 art_borgmannlenk_kotsifir-10 art_borgmannlenk_kotsifir-11 art_borgmannlenk_kotsifir-12 art_borgmannlenk_kotsifir-13 art_borgmannlenk_kotsifir-14 art_borgmannlenk_kotsifir-15art_borgmannlenk_kotsifir-17Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım