AMERİKAN EVİNİN 400 YILLIK TARİHİ TEK BİR POSTERDE

ae

Pop Chart Lab‘in hazırladığı poster Amerikan evinin 400 yıllık tarihini basit illustrasyonlardan oluşan bir grafikle sunuyor. İspanyol kolonilerine ait evlerden, postmodernizmin sembolü Vanna Venturi Evi‘ne, posterde her döneme ait Amerikan ev mimarisi örneklerini bulmak mümkün.

Ben Gibson ve Patrick Mulligan tarafından kurulan Brooklyn merkezli poster şirketi Pop Chart Lab, göz önünde olmayan bilgileri basit bir dille görselleştirmesiyle ün kazanmış bir şirket. Pop Chart Lab ekibi bu illustrasyonları ortaya çıkarmak için, tarih boyunca ev çatılarının nasıl dönüştüğüne, hangi mimarların tarihsel üslupları kullanarak yeni üsluplar yarattıklarına, günümüz evinin aslında nasıl karmaşık bir kökenden bugüne evrildiğine yönelik kapsamlı bir araştırma yapmış. Bu araştırmayı yaparken referans olarak Virginia Savage McAlester‘ın Field Guide to American Houses kitabını kullanmışlar.

Posteri popchartlab’in web sitesinden satın almak mümkün.

PopChartLab-AmericanHousesPopChartLab-AmericanHousesPopChartLab-AmericanHousesPopChartLab-AmericanHousesPopChartLab-AmericanHousesPopChartLab-AmericanHousesPopChartLab-AmericanHousesPopChartLab-AmericanHousesPopChartLab-AmericanHousesPopChartLab-AmericanHousesPopChartLab-AmericanHousesPopChartLab-AmericanHousesamerican-houses_kotsıfıramerican-houses_kotsıfır

instagramBannerHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım