AMO’NUN PRADA İÇİN YAPTIĞI BİR DİZİ İÇ MEKANDAN OLUŞAN PODYUM TASARIMI

prada-show-autumn-winter-2017 (7)-min

AMO Tasarım Ofisi, Prada’nın 2017 Sonbahar-Kış defilesi için podyumu, yataklardan ve oturma banklarından oluşan renkli bir iç mekana dönüştürdü.

İtalyan Moda Evi’nin 1970’lerden esinlenen koleksiyonu Milano moda haftasında görücüye çıktı. Hiper-realist setlerden uzaklaşmak isteyen AMO (OMA’nın yan kuruluşu) kendisini bir dizi iç mekan olarak sunan bir podyum tasarladı.

podyum tasarımı amo oma

 Yaşadığımız zamanda basitlik ve gereklilik konuları birbiriyle giderek daha fazla alakalı hale geliyor.  AMO ve Prada temellere geri dönerek, hiper-realist ve abartılı kurgular yerine mütevazı ve evcil bir tasarım lehinde karar verdi.

podyum tasarımı amo omaKesintisiz bir ahşap paravan kullanılarak parçalara ayrılan podyum, bir dizi iç mekan sahnesi oluşturuyor. Sahneler arasındaki farklılaşmayı malzemeler belirliyor; fayans, mozaik, ahşap ve formikayı en basit halleriyle görüyoruz.

podyum tasarımı amo oma podyum tasarımı amo omaİzleyiciler defileyi oturma banklarında ya da çift kişilik ve tek kişilik yataklarda oturarak izliyorlar.

Belli bir yüksekliğe sahip olan bölmeler, farklı odalar arasında bir ekran görevi görerek her izleyiciye özgün bir perspektif sunarken yine de panelin arkasındaki modelleri görmelerine izin verecek şekilde tasarlanmış. Böylece tüm misafirler hem kişisel hem de kolektif olan bu deneyimi paylaşıyorlar.

podyum tasarımı amo oma podyum tasarımı amo oma podyum tasarımı amo omaPrada’nın OMA ve AMO ile yıllardır devam eden işbirliği, kurucular Miuccia Prada ve Rem Koolhaas’ın aralarındaki dostluğun sonucu.

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım