ARKA BAHÇEDE PARTİ VAR!

havuz_partisi_8-min

Sanatçı ve kaykaycı Tino Razo, Güney Kaliforniya’nın terk edilmiş yüzme havuzlarını belgelediği fotoğrafları “Party In The Back” isimli kitapta topladı.

Tino’nun çalışmalarının sonunda ortaya çıkan kitap; ilk defa banliyö manzarası eşliğinde takılan bir avuç maceraperesti teşhir etmenin ötesine geçerek, dünya standartlarındaki kaykaycıları, kaybolmuş bir Amerikan Rüyasının çarpıcı mimari fotoğrafları içinde gösteriyor.  “Party In the Back” yok olmakta olan havuz kültürünün altın sarısı Güney Kaliforniya ışığı ile yıkandığı şiirsel bir fotoğraf senfonisi.

tino razo

Tino Razo 1995’te 19 yaşındayken doğduğu şehir Vermont’tan New York’a taşındı. School of Visual Arts’ta tasarım okurken bir yandan da kaykay becerilerini ilerletti. Burada 12 yıl boyunca barmenlik yapan Tino, kalan zamanlarda graffiti sanatçılığı ve kaykay yapıyordu. Çalıştığı yerin kapanması üzerine değişiklik ve kendini bulma arayışına girdi ve Los Angeles’a taşındı. Burada karşılaştığı terk edilmiş yüzme havuzlarının onda yarattığı heyecan ve keşfetme dürtüsü öyle güçlüydü ki geçirdikleri dönüşümü fotoğraflamaktan kendini alıkoyamadı. Bu süreç boyunca ev sahipleriyle ve yakın çevrede yaşayanlarla tanıştı, Kaliforniya’nın havuz üreticileri hakkında bolca bilgi edindi ve binlerce fotoğraf üretti.

tino razo

tino razotino razotino razotino razotino razotino razotino razo

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım