BASMANE YEŞİLİ ARIYOR: SOKAK PEYZAJI ATÖLYESİ

izmirtarihtasarim_kotsifir

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen İzmir Tarih Projesi kapsamında, İzmir Tarih Tasarım Atölyesi tarafından geleneksel konut dokusu içerisinde yeşil dokunun arttırılmasını amaçlayan bir çalışma başlatıldı. Projenin amaçları; farklı disiplinlerden gelen öğrencilerin ve bölge halkının dahil olduğu bir düşünme, tasarlama ve üretme süreci oluşturmak, pilot bölgenin görsel estetiğini yükseltmek, yeşil alan oranını artırmak, hava temizliğine katkıda bulunmak, güzel kokmasını sağlamak, kontrollü gölge alanlar oluşturmak, atık malzeme kullanımı ve ileri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak ve bölgenin ziyaret potansiyelinin geliştirmek olarak belirlendi.

Yürütücülüğünü Yüksek Peyzaj Mimarı Seda Kurt Şengün‘ün üstlendiği peyzaj atölyesi serisinin ilki, Basmane bölgesinde mevcut peyzajı keşfetme, anlama ve dökümante etme süreçlerini içerecek. Bitki bilimine, peyzaj tasarımına ilgi duyan, yaratıcı disiplinlerden gelen lisans (3. ve 4. sınıf) ve lisansüstü öğrencilerinin katılımına açık olan atölye, 26 – 28 Eylül 2016 tarihleri arasında İzmir Tarih Tasarım Atölyesi’nde gerçekleştirilecek.

Başvurmak isteyen öğrencilerin isim, soyisim, üniversite, bölüm bilgileriyle birlikte, atölyeye neden katılmak istediklerini açıklayan kısa bir metini izmirtarihtasarim@gmail.com adresine göndermeleri yeterli.

basmanr-yesili-araniyorHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım