BETONART ADOLF LOOS ÖZEL SAYISI RAFLARDA!

betonart_kotsıfır

BETONART’ın, konuk editörlüğünü Can Onaner ve Yehuda Safran’ın yaptığı “Adolf Loos ve Askıya Alınmış Diyalektik” temalı 47. sayısı raflarda yerini aldı.

BETONART’ın 47. sayısı diğer sayılardan farklı olarak bir mimara odaklanıyor. Hakkında çok az sayıda Türkçe kaynak bulunan, mimarlık tarihinin tartışmalı ismi Adolf Loos üzerine hazırlanan bu arşivlik sayıda mimarın karmaşık ve çelişkili düşünce dünyası, yurt içi ve yurt dışından önemli akademisyenler ve mimarlar tarafından ele alınıyor.

Saitali Köknar, Georgi Stanishev, Levent Şentürk, Aydın H. Polatkan, Marco Pogacnik ve Elias Guenoun’un da katkıda bulunduğu sayıda Adolf Loos’un işleri ve hayatı “Adolf Loos ve Mimarın İkilemi” ve “Yaşayanlar için Mezarlar ve Ölüler için Yaşam Alanları” başlıklı iki bölümde inceleniyor.

Kültür tarihinin en önemli karakterlerinden biri üzerine hazırlanmış bu özel sayıya Beşiktaş Dada Kitabevi ve Robinson Crusoe 389 Kitabevi’nden ulaşılabilir. www.rob389.com , www.yemkitabevi.com adreslerinden eski ve yeni sayıları satın alabilir, www.betonart.com.tr adresinden BETONART’a abone olabilirsiniz.

Betonart 47 Kapak_web
twitterbanerson


Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım