Bir Şehri Nasıl Daha İyi Bir Yer Yapabiliriz?

UrbanSeries

Sokak sanatçısı ve aktivist Füsun İpek, kentsel dönüşümle ilgilenen tüm grupları, Urban Series konferansları altında birlikte düşünmeye çağırıyor.

27 Mart’ta birincisi gerçekleşecek Urban Series konferansı bir şehri nasıl daha iyi bir yer yapabiliriz? sorusunu soruyor. İki aşamalı gerçekleşecek olan oturumların sabah seansında konuşmacıların sunumları dinlenecek. Öğlen oturumlarında ziyaretçilerle workshoplar yapılacak. Konferans, sunucu ve ziyaretçileri bir araya getirerek, katılımcıların, 21. yüzyılın kent fenomeni hakkında birlikte düşünmelerini amaçlıyor.

Urban Series’in temel kuratör konsepti, geri dönüşüm olarak belirlenmiş. Her etap sonunda bir sergiye dönüşecek olan konferanslar, 2015 yılı içinde 4 kez yapılacak. Yıl boyu yapılacak tüm konferanslar geri dönüşüm konsepti merkezinde, farklı disiplinlerden konuşmacıların katılımıyla gerçekleşecek.

Konferans, 27 – 29 Mart tarihleri arasında, Macar Kültür Merkezi‘nde yapılacak.

Konferans Takvimi:

27 Mart, Cuma: Mimaride geri dönüşüm – Levente Polyák (Contemporary Architecture Center), Gábor Szohr (Ujirany Landscape Architect), Júlia Oravecz (Open! Festival)

28 Mart, Cumartesi: Büyük şehirlerdeki küçük topluluklar – Zsófia Szonja Illés (Collective Plants), Gábor Szohr (Ujirany Landscape Architect), Balázs Szőllőssy (Valyo – City&River Association)

29 Mart, Pazar: Yaşanabilir bir çevre için tasarım – Samu Szemerey (Design Terminal,Contemporary Architecture Center), Janka Csernák & Anna Baróthy (S’39 Hybrid Design Manufacture), Anna Göttler, Éva Tornyánszki, Júlia Oravecz (Kulturgorilla)

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

Birlikte Mücadele, Birlikte Tasarım mümkün!

 Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım