“BLEED” LONDRA’NIN TARİHİ DOKUSU İÇİNDE KALP ATIŞLARINIZA TEPKİ VERİYOR

BLEED-kotsıfır (2)

BLEED, Clerkenwell Tasarım Haftası 2017 için The Lighting Design Studio, Popcorn, Red Deer ve StructureMode ortaklığında gerçekleştirilen interaktif bir ışık yerleştirmesi. ‘Hatton Garden Business Improvement District’ tarafından desteklenen proje, Londra’nın tarihi dokusu içinde, kuyumcularının bulunduğu yerleşkenin, gelişen yaratıcı endüstrilere ev sahipliği yapması yönünde de bir teşvik içeriyor.

Efsaneye göre, 1626 yılında öldürülen Lady Elizabeth’in bedeni, öldürülmesinden bir gün sonra, bugün ‘Bleeding Heart Avlusu’ olarak bilinen ve yerleştirmenin konumlandığı avluda bulunmuş. Hatton Bahçesi’nde yer alan toplulukların tarihini yaratıcı bir biçimde canlandırmak isteyen ekip, ‘Bleeding Heart Avlusu’nun eşsiz ve korkunç efsanesini yeniden gündeme getirme peşinde.

Avlunun hemen üstünde askıda duran yerleştirme, ziyaretçilerin etkileşimine tepki veren interaktif bir çalışma. Zemin kotunda, parmak ucunuzu yerleştirdiğiniz sensörler aracılığıyla kalp atışına tepki veren BLEED, Clerkenwell Tasarım Haftası’nde öne çıkan çalışmalardan birisi.

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım