BROOKLYN ÇATILARINDA KAMP ALANLARI

camp_kotsifir

New Yorklu sanatçı Thomas Stevenson‘ın fikri olarak ortaya çıkan çatı çadırları, insanların sosyalleşme alanları olarak tasarlanmış 7 çadır ve bir mutfaktan oluşuyor. Brooklyn’de bir çatıda sosyal bir kamp alanı olarak hayata geçirilen alanda ufak bir kütüphane de bulunuyor.

Elektrik ve internetin olmadığı kamp alanları, teknolojik ve akıllı cihazlara gönderme yaparak iletişimsizliğin yeni iletişim aracı olduğunun altını çiziyor.

Çadırlar su geçirmeyen malzemeden yapılmış. Temel ihtiyaçlar göze alınarak minimum eşyayla oluşturulan çadırlar, kamp sakinlerine 3 kişiye kadar kalabilmesine imkanı veriyor.

Günlük hayatlarında evde geçirecekleri vakitleri bu teraslarda geçiren kampçılar, her sabah kamp alanından ayrılarak işlerine gidiyor. Kampa dönerken akşam yemeğinde kullanılmak üzere bir malzeme getiriyorlar ve yemek birlikte hazırlanıyor.

Stewonson New York’un bir oyun alanı olduğunu söylüyor ve bu oyunu oynamak için fazlasıyla gizlenmiş cennetin şehirde var olduğunu ekliyor. New York’un açık alanlarının daha nitelikli şekilde kullanıma açılmasını amaçlayan proje şimdilik tek bir çatıda hayata geçmiş ve başarıyla sürdürülüyor.

camp3_kotsifir

camp9_kotsifir

camp2_kotsifircamp4_kotsifirçatı_kampları_kotsıfır_00camp9_kotsifircamp6_kotsifircamp5_kotsifircamp8_kotsifircamp11_kotsifir

bannerMekan1Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım