BUDAPEŞTE’NİN MERDİVEN BOŞLUKLARI

Spiral-and-Geometric-Staircases-Shot-From-Above-1

”Zaman Makinesi” adındaki fotoğraf serisinde Macar fotoğrafçı Balint Alovits, bizi Budapeşte’nin en büyüleyici merdiven boşluklarına götürüyor. Budapeşte’nin mimari çeşitliliğinin izlerini taşıyan fotoğraflarda çarpıcı ve baş döndürücü yüksek açılı çekimler kullanılmış. Canlı renkler ve birbirinden farklı eğriler her binanın kendi tarzını yansıtıyor.

merdiven boşluğu

Aynı merkezi perspektiften çekilmiş fotoğraflar için sanatçı “Projenin konsepti doğrultusunda sadık kaldığım görsel limit; mekan ve zamanı bölerek yeni bir boyut yaratıyor. Böylece mimari detayların algılanışı izleyicide sonsuzluk fikrini uyandırıyor.”

merdiven boşluğu

Art Deco ve Bauhaus binalarını her zaman sevmişimdir. Ne zaman böyle bir yere adım atsam beni aşağıdan yukarıya ya da en tepeden aşağıya bakmaya zorlayan ani bir enerjiyle doluyorum. Merdiven boşluklarının sahip olduğu tüm bu farklı şekilleri ve renkleri biriktirmek ve paylaşmak istedim.

Sanatçının diğer çalışmalarını takip etmek isterseniz instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

merdiven boşluğumerdiven boşluğumerdiven boşluğumerdiven boşluğumerdiven boşluğumerdiven boşluğu merdiven boşluğumerdiven boşluğumerdiven boşluğumerdiven boşluğu

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım