CHRISTO VE JEANNE CLAUDE’UN YÜZEN İSKELESİ İTALYA’DA HAYATA GEÇTİ

christo-and-jeanne-claude_7_kotsifir

Christo ve Jeanne-Claude‘un 1970 yılında tasarladığı ”Floating Piers” enstalasyonu, İtalya’daki Iseo Gölü’nde hayata geçti.

Gölün çevresindeki belirli noktaları birbirine bağlayan 100 bin metrekarelik bu yüzey, bilet gerekmeksizin kentlilerin 24 saat boyunca kullanımına açık. Daha öncesinde Tokyo için yapılan önerinin kabul edilmemesinin ardından uzun süredir projenin uygulanması bekleniyordu.

Kentliler bu geçici yüzer yolu kullanarak Sulzano, Monte Isola ve San Paolo adası arasında suyun üzerinde yürüyebiliyorlar. 3 kilometre uzunluğundaki bu yürüyüş yolu, gölü çevreleyen dağları ve doğal peyzajı da izleyebileceğiniz vistalar sunuyor.

christo-and-jeanne-claude_00_kotsifir christo-and-jeanne-claude_001_kotsifir

photo by wolfgang volz © christo

christo-and-jeanne-claude_kotsifir christo-and-jeanne-claude_2_kotsifir christo-and-jeanne-claude_3_kotsifir christo-and-jeanne-claude_4_kotsifir christo-and-jeanne-claude_5_kotsifir christo-and-jeanne-claude_6_kotsifir christo-and-jeanne-claude_7_kotsifir christo-and-jeanne-claude_8_kotsifir christo-and-jeanne-claude_9_kotsifir christo-and-jeanne-claude_10_kotsifir christo-and-jeanne-claude_11_kotsifir christo-and-jeanne-claude_12_kotsifir christo-and-jeanne-claude_13_kotsifir christo-and-jeanne-claude_14_kotsifir christo-and-jeanne-claude_15_kotsifir christo-and-jeanne-claude_16_kotsifirHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım