“COOL SHELTER” YERALTINDAKİ YANSIMALARIMIZIN PEŞİNDE!

lukeosullivan-KOTSIFIR-02

Luke O’Sullivan çizim ve ahşaptan oyma figürleri birleştirerek hayali kent peyjazları yaratıyor. Kent dokularıyla, imkansız strüktürleri biraraya getiren sanatçı bu ikiliden fanstastik yeraltı şehirleri oluşturuyor. Bu minyatür ahşap kentler, bir yandan gerçeklikle bağını koparmazken diğer yandan da absürd ve imkansızın peşinde!

Sanatçının “Cool Shelter” ismini verdiği seride yapılar labirenti andıran bir sisteme sahip. Bu fantastik dünyanın sakinleri yapıların içinde sürekli başa dönecekleri bir devinimde olmak zorundalar. O’Sullivan, ilişkiler ağının görünen ve gizli kalan yanlarını yapı pratiği üzerinden göstermek istemiş. Distopik bilim kurgu hikayelerinden ve erken dönem Nintendo animasyonlarından etkilenen sanatçı kitaplarda anlatılan kentlerle, gerçek kentler ve yaşamlar arasında bir bağ kurmak istiyor.

lukeosullivan-KOTSIFIR-01 lukeosullivan-KOTSIFIR-02 lukeosullivan-KOTSIFIR-03 lukeosullivan-KOTSIFIR-04 lukeosullivan-KOTSIFIR-05 lukeosullivan-KOTSIFIR-06 lukeosullivan-KOTSIFIR-07 lukeosullivan-KOTSIFIR-08 lukeosullivan-KOTSIFIR-09 lukeosullivan-KOTSIFIR-10 lukeosullivan-KOTSIFIR-11 lukeosullivan-KOTSIFIR-12 lukeosullivan-KOTSIFIR-13 lukeosullivan-KOTSIFIR-14 lukeosullivan-KOTSIFIR-15 lukeosullivan-KOTSIFIR-16 lukeosullivan-KOTSIFIR-17 lukeosullivan-KOTSIFIR-18 lukeosullivan-KOTSIFIR-19 lukeosullivan-KOTSIFIR-20 lukeosullivan-KOTSIFIR-21Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım