DÜNYANIN UNUTULAN PARKLARI

seph_lawless_kotsıfır-8

Seph Lawless tüm kariyerini 80’lerde Amerika’da yapılan ve sonrasında harabeye dönen AVM’lerin dökümanını çıkartmak üstüne kurmuş bir sanatçı. (Black Friday: The Collapse of the American Mall) Aynı zamanda aktivist olan Lawless’ın son projesi, terkedilmiş eğlence alanlarını konu alıyor.

Proje kapsamında Lawless, dünyanın çeşitli yerlerinde çalışması durdurulan 10 parkı gezip fotoğraflamış. Fotoğrafların dramatik gücünü arttırmak için çekimlerini günbatımında yapan sanatçı, böylece post-apokaliptik bir imajlar serisi yaratmış.

Seçtiği parklar arasında doğal felaketler nedeniyle harabeye dönenler de var. New Orleans’taki Six Flags bunlardan bir tanesi; 2010 yılında yaşanan Katrina Kasırgası‘ndan sonra yıkılan bu park Lawless’ın objektifinden felaketin izlerini okuyabileceğimiz şekilde yansıyor.

Sanatçı; “Amerikalılara oturdukları konforlu evlerin ve dünyaya baktıkları akıllı telefon ekranlarının dışında ülkelerinde aslında neler olduğunu göstermek istiyorum” diyor.

seph_lawless_kotsıfır seph_lawless_kotsıfır-1 seph_lawless_kotsıfır-2 seph_lawless_kotsıfır-3 seph_lawless_kotsıfır-4 seph_lawless_kotsıfır-5 seph_lawless_kotsıfır-6 seph_lawless_kotsıfır-7 seph_lawless_kotsıfır-10 seph_lawless_kotsıfır-11 seph_lawless_kotsıfır-12 seph_lawless_kotsıfır-13 seph_lawless_kotsıfır-14 seph_lawless_kotsıfır-15 seph_lawless_kotsıfır-16 seph_lawless_kotsıfır-17

Sanatçıyı instagram hesabından takip etmek için burayı tıklayın.instagramBannerHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım