EDOARDO TRESOLDİ’NİN GEÇİCİ STRÜKTÜRLERİ YAYILMAYA DEVAM EDİYOR

tresoldi-baroque-eaux-clair-kotsifir-00

Edoardo Tresoldi, Wisconsin’de, Bon Iver’den Justin Vernon ve The National’dan Aaron & Bryce Dessner’ın düzenlediği 2016 Eaux Claires Festivali için tel örgülerden bir sahne çatısı tasarladı.

‘Barok’ isimli heykel, 2 gün süren festivalin performans alanlarından birine sahne çatısı olarak kurgulanmış. Sanatçının en son işi olan ”Barok”, geçici strüktürlerin çok yoğun kurulduğu festival alanları için de farklı bir mimarinin mümkün olduğunu gösteriyor.

Tresoldi, geleneksel sahne kurulum yöntemlerini, benzer malzemeleri kullanarak farklılaştırıyor.

Sanatçı, ”Barok”ün üretim aşamasında festivalin kreatif direktörü Michael Brown ve İngiliz organizatör James Mcvinnie’la birlikte çalışmış. Tel örgü ve geçirgen malzemelerle çalışmanın peyzaja çizim yapmak gibi olduğunu söyleyen sanatçı, önceki işlerinde de sit alanına ve bir festivale tel örgülerden heykeller yapmıştı.

tresoldi-baroque-eaux-clair-kotsifir-08 tresoldi-baroque-eaux-clair-kotsifir-07 tresoldi-baroque-eaux-clair-kotsifir-06 tresoldi-baroque-eaux-clair-kotsifir-05 tresoldi-baroque-eaux-clair-kotsifir-04 tresoldi-baroque-eaux-clair-kotsifir-03 tresoldi-baroque-eaux-clair-kotsifir-02 tresoldi-baroque-eaux-clair-kotsifir-01tresoldi-baroque-eaux-clair-kotsifir-00Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım