EKÜMENOPOLİS EKİBİNDEN YENİ BELGESELLERİ ”YENİDEN İNŞA ÇAĞI” İÇİN DESTEK ÇAĞRISI

imreazem

Ekümenopolis ekibi yeni uzun metraj belgeselleri Yeniden İnşa Çağı / The Age of Restoration için destek çağrısı yaptı.

Bu sefer çıtayı biraz daha yükseltip küresel finans sektörü ve ona hükmeden sermayenin kentlerimizi nasıl şekillendirdiği üzerine uluslararası çapta bir belgesel yapmak amacımız.

Ekip, projenin finansmanı için (özellikle sinema kalitesinde ekipman ihtiyacı ve dünyanın belli başlı kentlerinde çekimler yüzünden) yurtiçi ve yurtdışından birçok fona ve ortağa ihtiyacımız olacaklarını söylüyor.

indiegogo üzerinden başlatılan kampanyaya destek olmak için tıklayın

Kampanyanın tam metni şöyle:

Sevgili arkadaşlar,

Ödüllü belgeselimiz Ekümenopolis’in ardından yeni bir uzun metraj belgesel için kolları sıvadık. Bu sefer çıtayı biraz daha yükseltip küresel finans sektörü ve ona hükmeden sermayenin kentlerimizi nasıl şekillendirdiği üzerine uluslararası çapta bir belgesel yapmak amacımız. Resme daha küresel ölçekte bakan, hikayeyi sermayenin merkezinden, New York’dan alıp, finansal yatırım ve emlak araçlarının oluşturduğu çarklardan geçerek kentlerimizi, yaşam alanlarımızı şekillendiren bu devasa mekanizmaya içeriden bir bakışı ekrana taşımayı hedefliyoruz.

Bize göre oldukça yüksek bir yapım bütçesine sahip olan bu projenin finansmanı için (özellikle sinema kalitesinde ekipman ihtiyacı ve dünyanın belli başlı kentlerinde çekimler yüzünden) yurtiçi ve yurtdışından birçok fona ve ortağa ihtiyacımız olacak. Ancak kar amacı ile tasarlanan birçok yabancı yapımla yarışmamız için projemizi geliştirip sağlam bir fragman hazırlamamız gerekiyor. Bu da New York’da yapılacak bir araştırma ve çekim süreci demek. Filmimize ihtiyacı olan fonu bulabilmemiz büyük ölçüde bu fragmana bağlı. Bu fragmanın başarısı filmin yapımında desteğinizin misliyle geri dönüşü demek olacak.

Desteğiniz ve dayanışmanız için teşekkürler!

sevgiler,

Gaye ve İmre

instagramBannerThere are 2 comments

Yorum yap

Yorum yap

Paylaşım