EVİNİZLE ÇIKAR İLİŞKİSİ KURMAKTAN KURTULUN

glasscabin9_kotsıfır

Kentte ya da kırsalda, toprakla ve haneyle kurduğumuz ilişki artık sadece rant üzerinden tanımlanıyor. Evimize ya da bir avuç toprağımıza ”Satsam ne kadar kar ederim” diye bakıp, evi yatırımın ta kendisi olarak görmeye başladık.

Dört duvar ve bir çatı altında yaşadığımız yerlerin 3+1 laminant parkeli, çift banyolu, otoparklı olması ve AVM’ye yakınlığıyla tanımlanmaya başlaması da bunu gösteriyor.

Ancak Nick Olson ve Lilah Horwitz çifti hem evlerine hem de sahip oldukları topraklarına bambaşka bir şekilde bakıyorlar. Biri fotoğrafçı biri de tasarımcı olan çift, aslında birçoğumuz gibi metropolde yaşıyor ve epeyce stresli ve yorucu bir hayata sahip. Canlarına tak ettiren bu yaşam tarzından nasıl kopacaklarını düşünürken, son zamanlarda biz ve etrafımızdaki birçok arkadaşımız gibi ”Kentin kaosundan sıkıldım”, ”Gidip bir köye yerleşeceğim”, ”Biraz da komün hayatı yaşayayım” demişler. Dediklerini ve fazlasını da yapmışlar. Şanslı olduklarından bir miktar arazileri de olan çift, almış ellerine atılmış pencere parçalarını ve Batı Virginia‘nın dağlarında gidip mükemmel bir ev inşa etmiş.

Evin her bir metrekaresini elleriyle yapan çift, önlerinde baktıkları alana tamamen açık bir cephe yaratmış. Pencereleri kullanarak yaptıkları bu cephe gerçek değilmiş hissi verirken, kent dinamiklerinden uzaklaşıp mahremiyet ihtiyacı ve güvenlik gibi bir takım paranoyalardan da kurtulmuş şeffaf bir ev vaat ediyor.glasscabin3_kotsıfır

glasscabin_kotsıfır glasscabin2_kotsıfır glasscabin4_kotsıfır glasscabin5_kotsıfır glasscabin10_kotsıfırglasscabin6_kotsıfır glasscabin7_kotsıfır glasscabin8_kotsıfır

twitterbanersonHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım