HAVLUNU AL GEL, SAHİLİMİZİ GERİ ALIYORUZ!

caddebostan-sahil

Caddebostan Sahili önceki gün, sahil girişine, İBB tarafından konulan turnikelerle halka kapatıldı.

Girişine turnike konularak ücretlendirilen Cadde Bostan Sahili halka kapatıldı ve giriş 17 TL olarak ücretlendirildi. Herkesin girişine açık olan sahilin kapatılmasıyla, Caddebostan Sahili son 1 haftada, Karaköy Balık Pazarı‘yla birlikte sahil şeridinde kullanıma kapatılan 2. alan oldu.

caddebostan-sahil2

Fotoğraf: Kadıköy Kent Dayanışması

caddebostan-sahil3

Fotoğraf: Kadıköy Kent Dayanışması

 KARAKÖY’DEKİ BALIK PAZARI YIKILDI

Duruma tepki gösteren sivil inisiyatifler herkese bir çağrıda bulunuyor; “Havlunu Al Gel, Sahilimizi Geri Alıyoruz!” 

caddebostan-sahil1

Fotoğraf: Kadıköy Kent Dayanışması

4 Temmuz Cumartesi 17.00’de uygulamayı protesto etmek için herkesi Caddebostan Migros Önü’ne şenlik içinde sahile yürümeye çağıran etkinliğin durumla ilgili açıklama metni aşağıdadır;

“Caddebostan Sahili Halka Kapatılamaz !

Otobüs duraklarının yerini bile halka soracağını söyleyen İBB yönetimi ; Caddebostan sahiline habersiz bir şekilde turnikeler yerleştirerek kıyı kullanım hakkımızı hiç bir yasal dayanak olmadan gasp etmiştir. Artık sahile sadece İstanbul Kartı olanlar 17 TL ücretle girebilmektedir. Kıyılar her türlü gelir seviyesinden insanın kullanımına açık olmak zorundadır. Belediyelerin gelir düzeyine göre insanlara hizmet etmesi ahlak dışıdır. Tüccar mantığı ile belediyecilik yapılamaz.

Kıyıların halka kapatıldığı bir kent açık bir cezaevidir.

Kıyılarımızı rezidanslar, yat limanları ve lüks restorantlara hukuksuz bir şekilde ranta açanlar bugün sahilimizi de elimizden almak istemektedir. Hukuksuz bir şekilde yerleştirilen turnikeler kalkana ve sahilimiz tekrar açılana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

4 Temmuz Cumartesi 17.00’de bu hukuksuz uygulamayı protesto etmek için herkesi Caddebostan Migros Önü’ne şenlik içinde sahilimize yürümeye çağırıyoruz. #CaddebostanSahiliHepimizin !”

Detaylı bilgi için burayı tıklayın.Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım