HAYALİ PROJELER YAPMAKTAN SIKILAN MİMARLIK ÖĞRENCİSİ OTOBÜSÜ EV YAPTI

hank_2

Hank Butitta, Minnesota Üniversitesi (University of Minnesota), Mimarlık bölümünden 2013 yılında mezun olmuş. Bitirme projesini vereceği yıl, mimarlık eğitimi boyunca hiçbir zaman var olmayacak, temsili projeler yapmaktan çok sıkılmış ve gerçek bir proje yapmaya karar vermiş. Bir otobüs satın alan Hank, bu otobüsü proje konusu yapmış ve otobüsün sürücü kabini dışında kalan tüm hacmini yeniden tasarlamış.

hank_5

Öğrenciliğim boyunca, tam olarak anlayamadığım ve hiçbir zaman var olmayacak hayali projeler çizmekten çok sıkıldım. Bitirme projemde aynı şeyleri tekrar yapmak yerine, ellerimle gerçek bir şeyler üretirken süreci keşfetmeyi ve yaptığım şeyden zevk almayı tercih ettim.

Kendine gözle görülür, elle tutulur, içinde yaşanır bir alan tasarlayan Hank, projesini mezuniyeti sonrasında geliştirmiş ve eviyle birlikte gezmeye başlamış.

hank_1

Hank’in gezi rotası

Halihazırda kaldığı eve ödediği paradan çok daha ucuza mal ettiği  ve elleriyle yaptığı gezer eviyle Amerika’da bir yıl boyunca dolaşmış.

hank_3

hank_5 hank_4hank_6

hank_8

hank_7

hank_9

hank_11

Gezi sürecini kendi blogu üzerinden yayınlayan Hank’in evi, projesi ve gezisiyle ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

instagramBannerHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım