HAYAO MIYAZAKI ÇOCUKLAR İÇİN OYUN ALANI TASARLAYACAK

Miyazaki-KOTSIFIR-01

Hayao Miyazaki doğaya, sanata ve teknolojiye olan tutkusunu yaptığı filmlerde sürekli olarak vurgulayan bir yönetmen. Son olarak bu tutkusunu ‘gerçek dünya’ için yapacağı bir projeyle bir kez daha gözler önüne serecek.

Miyazaki, 2 yıl içinde tamamlanması planlanan ‘The Forest Where the Wind Returns’ adında bir doğal park yapacak. Yapılacak kamusal alan, çocukların oyun oynayabileceği ve beş duyu organlarını geliştirecek, doğayla iç içe bir yapıya sahip olacak. İnsan eliyle yapılan binalar yerine, çocuklar için 10.000 metrekareye yayılan bir oyun alanı yapacak olan yönetmen bu projeyle doğa sevgisini, gelecek nesillere de aktarabileceğini düşünüyor.

Projeyi gerçekleştirebilmek için Miyazaki, kendi bütçesinden 2.5 milyon dolar yatırım yapacak. Projede doğal oyun alanlarının yanı sıra park, içinde kütüphanesi ve uyuma alanlarının olduğu 2 tane hikaye evini de barındıracak. Bu ekolojik dünyayı yaratmak için MiyazakiKume Creation tasarım ofisiyle birlikte çalışıyor.

Miyazaki-KOTSIFIR-02

İmaj: Kumejima Town Newspaper

Miyazaki’nin kültleşmiş filmlerinden oluşan aşağıdaki GIFler uygulaması yapılacak alanın nasıl bir tasarımı olacağını daha da çok merak etmemize yetiyor;

Miyazaki-KOTSIFIR-05Miyazaki-KOTSIFIR-03 Miyazaki-KOTSIFIR-04 Miyazaki-KOTSIFIR-06 Miyazaki-KOTSIFIR-07 Miyazaki-KOTSIFIR-08Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım