HRANT DİNK VAKFI TÜRKİYE-ERMENİSTAN SEYAHAT FONU BAŞVURULARI BAŞLADI

beyond_borders_kotsifir_kapak

Hrant Dink Vakfı’nın 2016-2017 yılı içinde verdiği “Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu”nun 8. dönem başvuruları açıldı.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, iki komşu ülke halkları arasında doğrudan temasların artırılmasını ve her alanda işbirliklerinin teşvik edilmesini amaçlıyor. Hrant Dink Vakfı’nın Avrupa Birliği desteği ile hayata geçirdiği Seyahat Fonu, Temmuz 2016 – Temmuz 2017 arasında; Türkiye ve Ermenistan’dan en az 180 kişinin komşu ülkedeki faaliyet ve araştırmalarını, gidiş-dönüş seyahat masraflarını karşılayarak destekleyecek.

8.Dönem Son Başvuru Tarihi: 24 Ağustos 2016

beyond_borders_2_kotsifir_kapak

Desteklenecek Seyahat Tarihleri

10 Temmuz- 30 Eylül 2016

15 Eylül -31 Aralık 2016

15 Aralık 2016 – 31 Mart 2017

15 Mart – 15 Temmuz 2017

Hrant Dink Vakfı, Avrupa Birliği desteği ile, Nisan 2014 – Mayıs 2015 arasında, Türkiye ve Ermenistan’ın farklı şehirlerinden 210 kişinin komşu ülkeye ziyaretlerini karşıladı. Temmuz– Eylül 2015 arasında ise Ankara ve Yerevan’daki İngiltere Büyükelçiliklerinin ortak desteği ile 26 kişi Seyahat Fonu’ndan yararlandı. Seyahat Fonu yararlanıcılarının, komşu ülkeye yaptıkları ziyaretler sonrası izlenim ve deneyimleri Sınırları Aşıyoruz internet sitesi üzerinden paylaşılmaya devam ediyor.

Seyahat Fonu, her iki ülkedeki gençler, üniversite öğrencileri, üniversite kulüpleri, sivil toplum kuruluşları,  meslek örgütleri, lise öğrencileri ve öğretmenleri, akademisyen ve araştırmacılar, gazeteciler, doktorlar, avukatlar, yazarlar, yayıncılar, sanatçılar, spor kulüpleri, sporcular, iş dünyası ve yerel yönetimlerin komşu ülkeye belirli amaçlarla yapacakları seyahatlere destek vermeyi amaçlayan bir fon havuzu olarak kurgulandı. Vakıf, Seyahat Fonu ile Ermenistan ve Türkiye’den sivil toplum, gençlik ve gönüllülük, insan hakları ve demokrasi, eğitim, çevre, tarih, kültür-sanat, kalkınma, spor, toplumsal cinsiyet, tıp, hukuk, bölgesel işbirliği ve Avrupa entegrasyonu gibi çeşitli temalar çevresinde gerçekleştirilecek işbirliklerine katkı sunmayı amaçlıyor.

Seyahat Fonu başvuruları, Türkiye ve Ermenistan’dan altı üyenin görev yapacağı bağımsız bir Seçici Kurul tarafından değerlendirilecek ve seçim sonuçları Sınırları Aşıyoruz internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Türkiye – Ermenistan Seyahat Fonu Başvuru Formu’nu doldurmak için tıklayınız.

Sorularınız için proje koordinatörlerimiz Nazlı Türker (seyahatfonu@hrantdink.org) , Anna Yeghoyan ve Armenuhi Nikoghosyan’la (travelgrant@hrantdink.org) iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Ermenistan-Türkiye Normalleşme Süreci Destek Programı kapsamında Avrasya Ortaklık Vakfı ve Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliğiyle yürütülmektedir.

Beyond BordersHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım