HUBERT ROGUSKI MODERN KENTLERİ TARİHİ HARİTALARLA YENİDEN DÜŞLÜYOR

hubert-roguski-retro-kent-haritalari-kotsifir-00

Grafik tasarımcı ve illüstratör Hubert Roguski, modern kentlere retro bir perspektifle yaklaşıyor. Günümüz kent haritalarını retro posterlere dönüştüren sanatçı, çevremizi saran kentsel dokuyu görme biçimlerimizi değiştirmeyi amaçladığını söylüyor.

“Her bir katman dikkatlice seçilmiş desenlerden ve bu desenler için seçilmiş renklerden oluşuyor. Kullandığım tüm renkleri retro stil paletlere göre belirledim. Tüm bu renkler birlikte kullanıldığında eski posterlerin ahengine sahip oluyorlar.”

Haritalarda; tüm yollar, sokak araları ve parklar kontürlenmiş ve birbirinden ayrılmış. Sanatçı haritaları yapmaya, Tokyo’da okuduğu sırada, bir araştırma için dünya kentlerinin caddelerini belgelerken başlamış. Haritalarında yolları ya da güzergahları vurgulamaktan kaçınan sanatçı, daha yalın bir dil kullanarak basit çizgileri ve temel renk paletlerini harmanlamayı tercih ediyor.

hubert-roguski-retro-kent-haritalari-kotsifir-01 hubert-roguski-retro-kent-haritalari-kotsifir-02 hubert-roguski-retro-kent-haritalari-kotsifir-03 hubert-roguski-retro-kent-haritalari-kotsifir-04 hubert-roguski-retro-kent-haritalari-kotsifir-05 hubert-roguski-retro-kent-haritalari-kotsifir-06Roguski’nin retro posterlerine sahip olmak isterseniz buradan ilerleyebilirsiniz.Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım