IKEA, BÖRDER WÅLL İLE TRUMP’A MAKUL FİYATLI BİR ALTERNATİF SUNUYOR

ikea-border-wall-

IKEA, Donald Trump’ın Meksika ile Amerika sınırına inşa etmek istediği duvar için parçalar halinde satılıp birleştirilen bir mobilya kiti önerisi sundu.

Börder Wåll Amerikan başkanının iki ülke arasında sürekli bir bariyer oluşturma fikri için “pratik ve hazır bir çözüm” önerisi. Hicivli haberler yapan The Postillon tarafından uydurulmuş olan haber gerçeği yansıtmıyor olsa da Trump’a bir fikir verebilir.

IKEA

9,999,999,999.99 $’a satın alınılabilecek olan IKEA ürünü, 15-25 milyar dolara mal olacak geleneksel bir duvara göre çok daha ucuz bir alternatif olabilir.

İsveçli mobilya devinin hazırladığı tipik kurulum kılavuzu ile birlikte gelecek olan ürünü kurmak da bu talimatlar ile oldukça kolay olacağa benziyor. Paketten çıkan malzemeler yüz binlerce panel ve dikenli tel bobini, milyonlarca vida ve bunları birleştirebilmek için kullanılacak bir adet alyan anahtarından oluşuyor.

The Postillon’un önerisinde modüller huş ağacı görünümlü sıkıştırılmış panellerden oluşuyor ve bir araya geldiğinde 10 metre yüksekliğinde ve 3144 kilometre uzunluğunda kesintisiz bir blokaj oluşturulabiliyor.

Trump ilk olarak sınır duvarı önerisini seçim kampanyaları sırasında Meksika’dan gelen göçmenlerin ülkeye girişini engellemek için ortaya atmıştı. O zamandan bu yana çeşitli tasarım ofislerinden bu öneriye yanıt geldi. Meksikalı ofis Estudio 3.14’ün pembe bariyeri, Miami’de bulunan DOMO Architecture+Design’ın doğal manzaralardan oluşan sürdürülebilir bariyeri gibi örnekler çoğalmaya devam edecek gibi duruyor.

IKEA daha önce Kanye West’in işbirliği teklifine Famous şarkısının müzik videosunda kullanılan yatak için bir alternatif geliştirmiş ve  “Yeezy” ismini verdikleri ürünün kurulum kılavuzunu paylaşarak cevap vermişti.

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım