İSTANBUL’U BİR KEZ DE ÇOCUĞUNUZ TASARLASIN!

event

Kent ve Çocuk ile Pavlov’s Partner işbirliğiyle gerçekleştirilecek ”Kentimi Tanıyorum,Kendimi Tanıyorum” atölyesinde çocuklar, çocuk psikologları ve şehir plancıları eşliğinde İstanbul’u yeniden tasarlayacaklar. 8 Kasım 2015’te düzenlenecek etkinlikte, çocukların sınırsız hayal gücü kente taşınacak.

Çocuk yaratıcılığının sınırı yok. Hayal dünyasını mekana taşıyan çocuk, kente hiç tahmin edemeyeceğimiz anlamlar yükleyip, onu bir oyun alanına çevirme kabiliyetine sahip. Peki, kent bu defa gerçekten bir oyun alanına dönüşürse?

Çocuğunuz bir günlüğüne şehir plancısı olsa İstanbul’u nasıl tasarlardı?

2 saat süren oyunumuz boyunca bu sorunun cevabını hep birlikte arıyoruz. ”Kentimi Tanıyorum,Kendimi Tanıyorum” atölyesi 2 ana bölümden oluşuyor:

30 dakika süren ilk bölümde çocuklara görsellerle kentin 5 temel fiziksel bileşenini ( yollar,sınırlar,odak noktaları, nirengiler ve bölgeler) anlatıyoruz. Anlatım boyunca kendi deneyimlerini ve anılarını paylaşmalarını sağlıyoruz.

Geri kalan bir buçuk saat boyunca İstanbul’u büyük haritalarımız ve oyuncaklarımızla baştan yeniden tasarlıyoruz! Yolları, köprüleri, parkları, evleri, tarihi mekanları yeniden hep birlikte kuruyoruz.

Hem oyun oynuyoruz, hem kentimizi tanıyoruz!

Atölye çalışmasında çocuklar, mekan deneyimlerini birbiriyle paylaşacak ve bu deneyimleri kendi hayal güçleriyle birleştirerek üretime dökme imkanı bulacaklar. Takım çalışması ile, birlikte karar alma çalışmalarına dahil olacak, aldıkları kararları üretime geçirecekler.

Çocuk ve ergen psikolojisi ile kariyer danışmanlığı hizmeti veren Pavlov’s Partner’ın Nişantaşı’nda bulunan ofisinde, geniş ve rahat bir mekanda gerçekleştirilecek etkinlikte çocuklara, uzman psikologlar ve şehir plancılarından oluşan ekip eşlik edecek.

Detaylı bilgi ve başvuru için: kentvecocuk@gmail.com 

Etkinlik Ücreti: 80 TL

Kontenjan: 15 Kişi

Yaş Aralığı:8-11 yaş

Tarih: 8 Kasım 2015 saat 11.00-13.00

Adres: Valikonağı Caddesi, S. Şehit Cemal Sokak, Nur Apartmanı, Nişantaşı / İstanbultwitterbanersonHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım