KJELL VARVIN’DEN İSTİKRARSIZ VARYASYONLAR

kjell-varvin-01

“Unstable Variations” isimli serinin yaratıcısı Kjell Varvin, Norveç’li bir sanatçı. Beyaz duvar köşelerini birbirinden apayrı objeleri bir araya getirmek ya da dağıtmak için kullanıyor; bunu yaparken anlatımsal ya da sembolik ilişkilerden kaçınmaya çalışıyor. Sonuçta üç boyutlu bir boşlukta var olan kusursuz kompozisyonlara ulaşıyor. Kompozisyonlar, yalnızca kullanılan nesnelerin görsel değerleri ne ise onu yansıtıyor.

İnce çizgilerin; düzlemlere ve bulunmuş materyallere çarptığı yerleştirmelerde, kullanılan nesneler arasında kırılgan ama dengeli bir birliktelik söz konusu.Serinin “Unstable Variations” (istikrarsız varyasyonlar) olarak adlandırılmasının nedeni ise aynı objelerin farklı kompozisyonlarda tekrar tekrar kullanılması yine de rollerinin sürekli değiştiği farklı olasılıkları bize sunması. Dolayısıyla bu olasılıklar dünyasında bir bitmişlikten söz etmek mümkün değil.

kjell varvin kjell varvin kjell varvin kjell varvin kjell varvin kjell varvin kjell varvin kjell varvin kjell varvin kjell varvin

 

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

    Kaydet

    Kaydet    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım