MODERN SERAYI YENİDEN TANIMLAYAN CAM PAVYON

314-Architecture_sera_pavilion (2)

Atina merkezli 314 Architecture Studio endüstri çağının popüler yapılarından olan camdan seraları yerel bir meyve suyu firmasının tanıtım kampanyası için yeniden yorumladı. Geleneksel sera yapılarının formundan ilham alan çalışma için mimarlar natürel içecek firması Bfresh Spitiko’nun temiz yaşam ilkesini yansıtabilecek çarpıcı bir prizmatik strüktür tasarlamış.

sera cam

Bfresh Spitiko; ürünlerini geleneksel tariflere göre hazırlayan bir meyve suyu firması. Meyve suları koruyucu ve kimyasal katkı maddesi içermiyor ve tamamen el yapımı. Tamamen doğal ürünler sunma konusundaki bu kararlılık cam sera tasarımının arkasındaki fikri de barındırıyor.

Pavyonun strüktürü çeşitli boyutlardaki üçgen cam panellerin metal bir çerçeveye oturtulması ve kemerli açıklıklar ile zenginleştirilmesinden oluşuyor. Uzun eğimli çatı, yapıya ekstra parlaklık katan prizmatik paneller ile örtülmüş. Projenin dramatikliğini arttırmak ve ürünlerin doğallığıyla yapıyı daha da örtüştürmek için; cam serayı yabani yeşillikler ve ağaçlarla dolu bir ortamda, hafifçe süzülen bir ışığın altında gösteren görseller kullanılmış.

sera cam   sera cam

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım