MONTREAL’İN ÖZGÜN METRO İSTASYONLARI

Metro-İstasyonları-ChrisForsyth-kotsıfır-06-min

Metroları fotoğraflamak için yolcuların boşalttığı istasyonları yakalayan Chris Forsyth, boş kalan yeraltı metrolarının mimarilerini ‘Montreal Metrosu’ serisiyle açığa çıkartıyor.

Montrealli Chris Forsyth, mimarlığa ve metrolara takıntılı bir fotoğrafçı. Sanatçının ‘Montreal Metrosu’ isimli fotoğraf serisi, Montreal’in metro ağlarının gözden kaçan mimarisini belgeleyen akademik bir proje olarak Ekim 2014’te başladı.

Seri, her biri 60’lı ve 70’li yıllarda farklı mimarlar tarafından tasarlanan 68 istasyonu benzersiz bir kompozisyon ile bir araya getiriyor. Akademi için yaptığı proje tamamlandıktan sonra Forsyth, metro serisini dünyadaki metro istasyonlarının sanat ve mimarisini belgelediği kişisel bir araştırma olarak sürdürmüş.

Münih, Berlin ve Stockholm‘ün yanı sıra Hamburg ve Prag‘dan da küçük izleri içeren devam serisi, 2015 Yılın En İyi Uluslararası Fotoğrafçı Ödülü‘nü kazandı.

Fotoğraflar © Chris Forsyth

montreal metrosu istasyonları montreal metrosu istasyonları montreal metrosu istasyonları montreal metrosu istasyonları montreal metrosu istasyonlarımontreal metrosu istasyonları montreal metrosu istasyonları montreal metrosu istasyonları montreal metrosu istasyonları montreal metrosu istasyonları montreal metrosu istasyonları montreal metrosu istasyonları

         Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım