NICK STATH ÇİZİM SERİSİYLE MEKAN, ÖLÇEK, KOMPOZİSYON VE ATMOSFERİ KEŞFEDİYOR

mekan_ölçek_kompozisyon_atmosfer (1)

Nick Stath çizim serisiyle mekan, ölçek, kompozisyon ve atmosferi keşfediyor.

Nick Stath

Avusturalyalı mimar Nick Stath adını ‘Space, Scale, Composition and Atmosphere’ koyduğu dijital çizimlerden oluşan bir seri yarattı. Sanatçı, mekan, ölçek, kompozisyon ve atmosfer kavramlarını keşfe çıktığı bu seri ile çağdaş mimarlığa olan bakış açısını göstermeyi amaçlamış.

Stath’e göre bugün yaşadığımız şey birtakım görsel kümeler üreten aşırı ve soyut formların temsil edilmiş hali. Seride bulunan imajlar ise mimariyi minimalist formlara geri çekerek durgun peyzajlar içine yerleştiriyor. Seri, bir zamanlar güçlü bir akım olarak var olan modernizme saygı duyarak, bu eğilime karşı çıkıyor.

Nick Stath

Nick Stath

İmajların üretilmesinde kullanılan teknikler, yapıların bağlam içinde konumlandırılmasının önemini vurgulamakta; birinin onu algıladığı perspektif, ölçeğin; oranın sakini ve onun çevresiyle oluşturduğu ilişki… Hayali sahnelerde, mimarlık kendisini konumlandırdığı yere fazlasıyla bağlı olarak var oluyor. Sonuç ise izleyicide merak ve gizem hissini yakalayan, cesur bir dizi kompozisyon olarak karşımıza çıkıyor.

Nick Stath Nick Stath Nick Stath Nick StathNick Stath

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım