ÖĞRENCİ İŞİ: KULLANICI DOSTU BİSİKLET KASKI

ecohelmet-2-bisiklet-kaski

Paylaşımlı bisiklet kullanımı tüm dünyada gün geçtikçe daha da yayılıyor. Birçok Avrupa kenti, Çin ve Kanada araçsız kentler yaratmak için bisikletli ulaşımı kent ulaşım ağlarına kalıcı bir şekilde dahil ediyor. Isis Shiffer bisikletli ulaşımın en önemli aksesuarı kaskı, kağıttan, ucuza erişilebilir ve kolaylıkla taşınabilir bir ürün olarak yeniden tasarladı.

Shiffer, Pratt’ta okurken mezuniyet projesi olarak yaptığı projeyle geri dönüşümden gelen kağıtlarla bal peteği birimlerinden mukavemetli bir strüktür tasarladı. EcoHelmet adlı proje kağıtların katman katman kesilmesiyle oluşuyor. Yoğun şekilde birarada duran kağıtlar kaskın herhangi bir darbeye karşı mukavemet geliştirmesine sebep oluyor. Shiffer’ın kaskın üstünde kullandığı malzeme, bisikletlileri 3 saate kadar yağmurdan da koruyabiliyor.

Shiffer kaskın bisiklet paylaşım noktalarında satışa çıkması için uğraşıyor. Fiyatın herkes tarafından erişilebilir olmasının en önemli şey olduğunu söyleyen tasarımcı fiyatın £4 civarında olmasını hedefliyor.

Bu yıl James Dyson Award‘ın kazananı olan EcoHelmet, öğrencilerin gerçek bir problemi çözmek için tasarlamalarına da teşvik olmuş.  ecohelmet-3-bisiklet-kaskiecohelmet-6-bisiklet-kaski ecohelmet-4-bisiklet-kaski ecohelmet-5-bisiklet-kaski2014 study from the U.S. Census Bureau verilerine göre işlerine bisikletle gidenlerin sayısı geçtiğimiz 10 yılda %60 arttı. Bu artış beraberinde bu tip kullanımı kolay ve kullanıcı dostu tasarımları kent içinde daha sık görmemize de sebep olacak gibi.  ecohelmet-7-bisiklet-kaskiecohelmet-1-bisiklet-kaskiHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım