OMA’NIN LA RINASCENTE İÇİN TASARLADIĞI SIRA DIŞI ARŞİV SERGİSİ

OMA- Rinascente(5)

Hollandalı firma OMA tarafından tasarlanan, 12 farklı odadan oluşan IR100-Rinascente sergisi, ünlü italyan firma La Rinascente’nin yaratıcı tarihini keşfe çıkan bir arşiv çalışması.

Milano’da, Palazzo Reale’de başlayan sergi, ülkenin en büyük mağazalarından La Rinascente’nin arşivini kullanarak İtalyan ticaretine ve modaya odaklanıyor. OMA/AMO’ya ait, kapsamlı bir araştırmanın ürünü olan sergi insanların perakende satış, ürünler ve şehirle olan ilişkisini irdeliyor.

La Rinascente’nin yaratıcı ürün skalasını, kronolojik ya da doğrusal bir keşif yerine, estetik kimliklerin ve stillerin bir kolajı olarak sunmayı tercih eden OMA, ‘Bir mağaza nedir? Farklı kentsel bağlamlarda rolü nedir? Dijital devrim, alışveriş ortamının pratiğini ve özelliklerini nasıl etkiliyor?’ gibi sorularla işe başladıklarını belirtiyor. La Rinascente’nin 100. yıl dönümünü kutlamak için sergiyi; ziyaretçiyi bir dizi harikaları keşfetmeye davet eden canlı bir arşiv olarak tasarlayan ekip, bir çok farklı görsel ve fiziksel tecrübe sunuyor.


Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım