ORRİZONTALE AHŞAP MÜDAHALEYLE YAŞAYAN BİR SOKAK YARATTI

orizzontale_01_kotsifir

Casa do Quarteirão, Azor Adaları’nda her yıl düzenlenen sanat festivali Walk&Talk için yapılan ahşaptan bir enstalasyon. Caddenin fiziksel durumunu daha neşeli ve kamuya açık bir şekilde yeniden ele almayı amaçlayan proje, tasarım stüdyosu Orrizontale ve görsel tasarımcı NO-ROCKET işbirliğiyle hayata geçmiş.

Ponta Delgada‘nın tarihi kent merkezinde yer alan proje, kentin otomobillerle işgal edilmemiş bu alanında nitelikli bir kamusal alan yaratmanın peşinde. Referanslarını yerel konut mimarisinden alan proje, biri toplanma, diğeriyse dinlenme alanı olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

Walk&Talk, 2011 yılında adanın fiziksel ortamını, çağdaş ve disiplinlerarası bir yaratıcılığa açmak, adayı deneysel projelere sahiplik yapan bir laboratuvara dönüştürmek amacıyla başlamış. orizzontale_02_kotsifir orizzontale_03_kotsifir orizzontale_04_kotsifir orizzontale_05_kotsifir orizzontale_06_kotsifir orizzontale_07_kotsifir orizzontale_08_kotsifir orizzontale_09_kotsifir orizzontale_10_kotsifirorizzontale_01_kotsifirHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım