ORTAÇAĞ HARABESİNİN İÇİNDE MODERN BİR EK

MAP-architects-kalo-tower-02-kotsifir-min

Kopenhaglı ofis MAP architects, 700 yıllık bir ortaçağ harabesinin içine, yapıyı halk için erişilebilir hale getirmek amacıyla bir gözlem merdiveni yerleştirdi.

Tamamen yeni bir mekansal deneyim sunan müdahale, ziyaretçilerin Kalø Castle‘a tırmanmalarını, Danimarka’nın Aarhus kentinin 20 kilometre dışındaki kalıntıları izleyebilmelerini sağlıyor.

Ulusal olarak turistik öneme de sahip olan kale, tuğlayla inşa edilmiş ve yüzyıllar boyunca kullanılmamış bir yapı. Yapının içine eklemlenen ve sadece içeriye girildiğinde görülebilen zigzag merdiven, yapının cephesindeki açıklıklarda birer balkona dönüşüyor.

Proje, ziyaretçilerin yapının arkeolojik katmanlarını algılamalarına ve doğal peyzajı izlemelerine imkan veriyor.

ortaçağ harabesinin içinde modern bir ekortaçağ harabesinin içinde modern bir ekortaçağ harabesinin içinde modern bir ekortaçağ harabesinin içinde modern bir ek

ortaçağ harabesinin içinde modern bir ek ortaçağ harabesinin içinde modern bir ekortaçağ harabesinin içinde modern bir ek ortaçağ harabesinin içinde modern bir ek ortaçağ harabesinin içinde modern bir ekOrtaçağ harabesinin içine eklemlenen ve sadece içeriye girildiğinde görülebilen zigzag merdiven, yapının cephesindeki açıklıklarda birer balkona dönüşüyor ortaçağ harabesinin içinde modern bir ek ortaçağ harabesinin içinde modern bir ekHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım