R1 KULLANILMAYAN NESNELERDEN KARŞILAŞMA ALANLARI YARATIYOR

R1-KOTSIFIR-0

Sanatçı R1 kullanılmayan nesneleri toplayarak sokaklarda yeniden yorumluyor. Şehrin yaşayan bir organizma olduğunu söyleyen sanatçı, bu organizmanın içine yaptığı müdahalelerle karşılaşma alanları oluşturmaya çalışıyor.

Şehrin sokakları her gün o veya bu şekilde etkileşime geçtiğimiz yerler. Şehir yaşayan bir organizma ve ben bu yapıya müdahaleler yapmaya çalışıyorum.

Sanatçının müdahale alanları bir otobüs durağı, elektrik direkleri ve kullanılmayan bir binanın cephesi olabiliyor.

Kentin içinde yapılan küçük müdahaleler her gün geçip gittiğimiz ve farkına varmadığımız birçok detayı da görebilmemizi sağlıyor.

“Sokak boş bir altlık gibi. Kentsel müdahalelerle ilgileniyorum ve gündelik hayat nesnelerini atıldıkları çöplerden toplayıp, geldikleri yerlerde yeniden topluyorum. Tüm bunların sonunda elle tutulur, gerçek sanat işleri ortaya çıkıyor ve yaptığım şeylerin şehre tekrar dahil olmasını seviyorum.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA R1-KOTSIFIR-02 R1-KOTSIFIR-03 R1-KOTSIFIR-04 R1-KOTSIFIR-05R1-KOTSIFIR-0R1-KOTSIFIR-06 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA R1-KOTSIFIR-13 R1-KOTSIFIR-14 R1-KOTSIFIR-15 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAtwitterbanersonHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım