REFİK ANADOL BOSTON’UN RÜZGARLARINI TUVALE DÖKÜYOR

Wind-of-Boston_01_kotsifir-min

Refik AnadolWind of Boston: Data Paintings projesiyle Boston ve çevresindeki rüzgar dokularını tuvallere aktarıyor. Proje için 180×400 cm ölçülerinde dijital tuvaller kullanılarak Boston’un rüzgar verisi şiirsel bir dille görselleştirilmiş.

Boston Logan Airport‘ta bir yıl boyunca toplanan verileri kullanan stüdyo, rüzgar hızını, yönünü yıl boyunca 20 saniye aralıklarla okuyan, analiz eden ve görselleştiren dizi yazılım geliştirdi.

Sürecin sonunda rüzgarın güzelliğini görselleştiren 4 farklı dinamik tuval ortaya çıkmış. 4 tuvalden her biri Boston’un rüzgarlarının bir karakteristik özelliğine odaklanıyor.

Çevre ve kent arasındaki ilişkiyi özgün bir şekilde yorumlayan tuvaller, rüzgarın görünmez güzelliğini ortaya çıkarıyor.

refik anadol wind of boston refik anadol wind of boston refik anadol wind of boston refik anadol wind of bostonrefik anadol wind of bostonrefik anadol wind of boston refik anadol wind of boston

Boston Logan Airport‘ta bir yıl boyunca toplanan verileri kullanan Refik Anadol Stüdyo, rüzgar hızını, yönünü yıl boyunca 20 saniye aralıklarla okuyan, analiz eden ve görselleştiren dizi yazılım geliştirdi.refik anadol wind of bostonHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım