RENKLİ SÜNGERLERLE OYUN ALANINA DÖNÜŞEN GEÇİT

Delirious-Frites-01_kotsifir

Tasarım stüdyosu Les Astronautes, Quebec City’nin karanlık ve tenha bir sokağını sadece yüzme havuzu süngerleri kullanarak bir oyun alanına dönüştürdü.

Delirious Frites adındaki müdahale, Quebec City‘de her yıl gerçekleşen halka açık sanat festivali Les Passages Insolites kapsamında tasarlanmış. Tasarımcılara göre alanın anonimliği ve darlığı projeye ilham veren nokta olmuş. Ekip, pembe ve turuncu süngerleri geçidin iki tarafındaki duvarlara yerleştirerek, bu kentsel mekana yeni bir kimlik ve deneyim kazandırıyorlar.

Festival, kentlilere kamusal alana bakışlarını sorgulatarak, mahali yeniden şekillendirmeyi amaçlıyor. Katılan ekipler, içine kullanıcıyı da dahil eden etkileşimli işler sayesinde kentteki deneyimi bir tür oyuna dönüştürüyor.

Geçit, Les Astronautes, Quebec City, Les Passages Insolites, Delirious FritesGeçit, Les Astronautes, Quebec City, Les Passages Insolites, Delirious FritesGeçit, Les Astronautes, Quebec City, Les Passages Insolites, Delirious FritesGeçit, Les Astronautes, Quebec City, Les Passages Insolites, Delirious Frites Geçit, Les Astronautes, Quebec City, Les Passages Insolites, Delirious Frites Geçit, Les Astronautes, Quebec City, Les Passages Insolites, Delirious Frites Geçit, Les Astronautes, Quebec City, Les Passages Insolites, Delirious Frites Geçit, Les Astronautes, Quebec City, Les Passages Insolites, Delirious Frites

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım