SAN FRANCISCO’NUN EV TAŞIYICILARI

tumblr_nauckgPGmW1rpri2zo6_1280

Steve Montgomery, Sacramento’nun taşınma sihirbazı olarak adlandırılıyor.
San Francisco’da kurulan şirket, 1906 yılında yaşanan büyük deprem sonrası şehrin yapı stoğunun birçoğunu Sacramento’ya taşımasıyla tanınıyor. Deprem sonrası daha az risk taşıyan bölgelere göç etmek isteyen aileler, yanlarında evlerini de taşımak istemiş. Şirket bu aşamada evleri bulundukları yerden söküp çoğunlukla kamyon yardımıyla taşımış.

Dış cepheleri ahşap kaplama olan bu evlerin çoğunluğu ön üretimli olduğundan söküp takma işlemi zannedildiği kadar zor olmamış. Yine de bir mahalledeki tüm evlerin kamyonlarla taşınıyor olduğuna şahit olmak şaşırtıcı ve çok özel bir an olsa gerek.

1960’lar boyunca Montgomery şirketi çevre yollarının açılmasından kamulaştırmalara kadar birçok yaptırımda aktif rol oynadı. Taşıdıkları evler arasında 314 tonluk Stanford Home da dahil, Sacramento’da yeniden yerleştirilmiş birçok Viktoryen ev bulunan şirketin bugünkü politikası ise eski mimariyi korumak.

Birisi özellikle de bir yerel yönetim, bize bunun imkansız olduğunu söylediğinde biz bunun sadece biraz daha çaba gerektirdiğini anlıyoruz.

San Francisco

San Francisco

San Francisco

San Francisco

San FranciscoSan Francisco

San Francisco

San Francisco San Francisco     San Francisco

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım