SANAT ESERİNİ ANDIRAN BİNA CEPHESİ

archi-union-chi-she-kotsifir-00

Archi-union mimarlık ofisi, Çin’in Şangay kentinde bulunan yerel bir sanat galerisinin cephesini bir sergi alanına dönüştürdü.

Kollu bir robot yardımıyla tamamlanan cephe, birçok etkinlik ve workshopa ev sahipliği yapan yapının inşaa sürecini 5 aylık bir dilime indirmiş.

Restorasyon projesi kapsamında eski yapı daha geniş açıklıkları olan,etkinlik ve sergilerin rahatça kurgulanabileceği bir yapıya dönüşmüş. Yapının tavanı hareketli bir kırma çatıyla kapatılmış. Çatı fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra alınan tasarım kararlarıyla da binanın bir bütün olarak algılanmasını sağlıyor.

Yapının en gözalıcı yeri olan dış cephe, önceki yapıdan geri dönşümle üretilen gri tuğlalardan örülü.archi-union-chi-she-kotsifir-01 archi-union-chi-she-kotsifir-02 archi-union-chi-she-kotsifir-03 archi-union-chi-she-kotsifir-04 archi-union-chi-she-kotsifir-05 archi-union-chi-she-kotsifir-06 archi-union-chi-she-kotsifir-07 archi-union-chi-she-kotsifir-08 archi-union-chi-she-kotsifir-09 archi-union-chi-she-kotsifir-10 archi-union-chi-she-kotsifir-11Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım