SEATTLELI GENÇLER EVSİZLER İÇİN EV YAPIYOR

Impossible-KOTSIFIR-01

Nickelsville, evsizlerin çok yoğun bulunduğu ve sokakta yaşam oranının çok yüksek olduğu bir şehir. Bundan bir süre önce bir grup genç bu kentin bu sorununu çözmek için biraraya gelmiş ve Sawhorse Revolution‘u kurmuşlar. Gençlerin bir dizi mimarla geliştirdikleri Impossible City projesi evsizlere fonksiyonel, ihtiyaçlarını gideren bir yapı sunmayı amaçlıyor.

Projenin amaçlarından biri de uygulanacak yapıların kolay yer değiştirebilir olması. Kentin dinamiklerini çok iyi analiz eden bu projenin bir diğer önceliği de evsizler için gerekli tüm temel ihtiyaçları barındırması.

Proje aynı zamanda sürdürülebilir enerji kaynaklarını da yapılara entegre ediyor. Güneş enerjisiyle sağlanan elektriğin yanı sıra ortak kullanım alanları ve ortak bir mutfak da barındıran proje için 6 evin yapım aşaması başlamış. Indiegogo‘da başlattıkları kampanyayla projenin devam etmesi için gereken bütçeyi de toplayan gençler, gerçekleştirmek için planladıkları projeyi şimdiden sürdürülebilir kılmayı başarmışlar.

Impossible-KOTSIFIR-02 Impossible-KOTSIFIR-03 Impossible-KOTSIFIR-04 Impossible-KOTSIFIR-05 Impossible-KOTSIFIR-06 Impossible-KOTSIFIR-07 Impossible-KOTSIFIR-08 Impossible-KOTSIFIR-09 Impossible-KOTSIFIR-10 Impossible-KOTSIFIR-11 Impossible-KOTSIFIR-12

Impossible Cities projesiyle ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

http://www.sawhorserevolution.org/

https://www.indiegogo.com/projects/impossible-city-a-youth-built-homeless-village#/story

https://sites.google.com/a/nickelsville.org/home/
instagrambanner-1024x99Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım