STATE OF PLAY’DEN KAĞITTAN YAPILMIŞ BİR VİDEO OYUNU: LUMINO CITY

luminocity_kotsifir

State of Play adındaki grubun kurucusu 6 girişimci, neredeyse 3 yıldır Londra’daki stüdyolarında yeni bir oyun geliştirmek üzere çalışıyor. Oyun geliştiricilerin çoğu evlerinde ya da bilgisayar başında, çoğunlukla da geceleri kod yazarken bu ekip biraz farklı bir yol izliyor.

Mimar, fotoğrafçı ve bir modelciden oluşan grubun ihtiyaç duyduğu tek şey oyunu yapmak için gerekli fiziksel alan!

Lumino City, her mekanı elle yapılmış kağıt, kart, minyatür ışık ve motorlardan oluşan bir dünyada geçiyor.

Dijital araçlarla oluşturulmuş birçok oyundan farklı olarak State of Play ekibi, görsel dili, oyunu fiziksel olarak var ettikleri kağıttan bir dünyanın içinde yaratıyor.

Bir film setini andıran Lumino City için, maketler kurulduktan sonra yazılım süreci başlıyor. Her bir sahne için fotoğraflama ve belgeleme kısmı bittikten sonra ekip sahneleri işlemeye başlıyor. Ekip, nefes kesici güzellikteki bu puzzle oyununu, dedesini kaybeden bir kızın bu gizemi çözmeye çalışması ve bulduğu ipuçlarının peşinden gitmesiyle başlatıyor.

Lumino City, Mac ve PC’de oynanabiliyor. iOS versiyonu da çok yakında çıkacak olan oyunu internetten satın alarak oynamaya başlayabilirsiniz.

lumino-KOTSIFIR-01 lumino-KOTSIFIR-02 lumino-KOTSIFIR-03 lumino-KOTSIFIR-04 lumino-KOTSIFIR-05 lumino-KOTSIFIR-06 lumino-KOTSIFIR-07 lumino-KOTSIFIR-08

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Paylaşım