SUPER BOWL DEVRE ARASI ŞOVUNDA GÖKYÜZÜ 300 ADET DRONE İLE RENKLENDİ

super-bowl-drone-show (1)

Super Bowl’un devre arası şovunda 300 adet drone’dan oluşan bir filo, Houston üzerinde geceyi aydınlatarak Lady Gaga’nın beğenilen performansına eşlik etti.

Cihazlar gökyüzünde yıldız gibi göründükleri dikkatlice hazırlanmış bir koreografi ile gösteriye katıldılar. Kırmızı, beyaz ve mavi renklere girebilen insansız hava araçları hazırlanan koreografi ile Amerikan bayrağı şeklini aldılar ardından saniyeler içinde yeni yerlerine geçip gösterinin sponsorluğunu yapan Pepsi’nin logosunu oluşturdular.

drone

Intel tarafından yeni geliştirilen “intel shooting star” isimli drone’lar eğlence sektörüne hizmet etmek için özel olarak tasarlanmış; müzik festivalleri, konserler ve diğer büyük etkinliklerde gökyüzünü ışıklandırıp beklenmedik gösteriler yapmayı hedefliyor. LED ışık ile donatılmış bu insansız hava araçları 4 milyar renk seçeneği sunuyor, ayrıca amaca uygun olarak marka logoları, semboller gibi her türlü animasyonu oluşturmak için kolayca programlanabiliyorlar. Örneğin Super Bowl reklam kuşağı sırasında Pepsi logosundan Intel markasına 10 saniye içerisinde geçiş yapabildiler.

drone

drone

drone

drone

Intel’in yeni teknoloji grubu genel müdür yardımcısı Josh Walden’a göre ışık gösterisi dronelarının taşıdığı potansiyel sonsuz. Walden bu deneyim sayesinde, diğer yaratıcılara, sanatçılara ve yenilikçilere ilham verebilmeyi; drone teknolojisinin, henüz düşünülmemiş yeni yollarla dahil olabileceği alanları genişletmeyi umduklarını belirtti.

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım