TOKYO’NUN DÜKKANLARI İLLÜSTRASYONLARA DÖNÜŞTÜ

tokyo-storefronts-1-min

Matto olarak da bilinen Mateusz Urbanowicz, Tokyo’da yaşayan Polonyalı bir sanatçı ve illüstratör. Aslen animasyon ve çizgi roman öğrenmek üzere Japonya’ya taşındı ve Tokyo merkezli animasyon film stüdyosu CoMix Wave‘de güzel bir yer edinmiş durumda. Geçen yıl hitlerin hiti olan “Your Name” ve kısa TV anime dizisi “Tabi Machi Late Show” gibi önemli sayılarda arka plan sanatçı ve animasyon yaratıcısı olarak çalıştı.

illüstrasyon

Ancak mesleki çalışmalarının dışında Matto kendi sanatını da sürdürüyor. En yeni projelerinden biri de Tokyo Dükkan Cepheleri serisi. “3 yıldan fazla bir süre önce Tokyo’ya taşındığımda, yürüyüşlerimde çok eski binalarda halen çalışmakta olan çok fazla sayıda dükkana rastladım” diyor, Kobe depremlerinin eski mimarinin çoğunluğunu yok ettiğini belirterek.

illüstrasyon

Sanatçı böylece Tokyo’yu keşfederken en sevdiği dükkânlardan bir dizi yaratmaya karar vermiş. Her illüstrasyona, ziyaret etmek isteyenler için dükkan ve mahalle isimlerini de eklemiş. Bununla birlikte Matto, çizimlerinin birçoğu için nasıl hayata geçirildiğini görebileceğiniz videolar hazırlamış.

Matto’nun işlerini görmek için websitesini ya da Instagram ve Twitter hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.

illüstrasyon

illüstrasyon

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım