ELEKTRİK DEVRELERİNİ DUVARLARIN DIŞINA ÇIKARAN İLETKEN DUVAR KAĞIDI

um project wallpaper

UM Project, New York’lu bir duvar kağıdı firması Flavor Paper’la bir araya gelerek ‘Conduct’ isimli bir duvar kağıdı tasarladı. NYXxDESIGN fuarında sergilenen proje duvarların içinde gizli olmasına alışık olduğumuz kontrol sistemlerini duvarların dışına taşıma fikrinden yola çıkıyor. Firma ve tasarım ofisi arasındaki işbirliği geleneği tersine çevirerek, duvarlara tel gömme fikrini ortadan kaldırıyor ve bunun yerine dış katmanda iletken mürekkep kullanarak aynı zamanda güzel de görünen fonksiyonel devreler elde ediyor.

um project

İlk olarak NYCxDESIGN tasarım fuarında sunulan projede 5 kavramsal objeyi (Bir lamba, bir fan, bir hoparlör, bir ışık kutusu ve menteşeli bir ayna) birbirine bağlamak için iletken duvar kaplaması kullanılmış. Devre basitçe, kullanıcının duvardaki bakır noktalara dokunduğunda kendi vücudunu sisteme katmasıyla tamamlanıyor ve cihazlar çalışmaya başlıyor.

um project

Adını user ve maker’dan (kullanan ve yapan) alan UM Project kendi tasarım felsefesine uygun bir biçimde amacına uygun, hassas ve eğlenceli tasarımlar sunuyor. ‘Conduct’ yerleştirmesi 2B ve 3B öğeleri yeni ve kapsamlı bir deneyim oluşturmak için bir araya getiriyor. UM Project, Flavor Paper ile beraber ürettiği iletken, su bazlı mürekkep kullanan çalışma şu an daha çok bir sanat projesi gibi görünse de yakın gelecekte karşımıza çıkabilecek fonksiyonel duvar kağıtlarının bir habercisi olabilir.

um project um project um projectum project um project um project um project um project um project um project

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım