YETİŞKİNLER İÇİN MİMARİ BOYAMA KİTABI: “FANTASTIC STRUCTURES”

fantasticstructures-kotsıfır-01

Steve McDonald daha önce “Fantastic Cities” kitabıyla yetişkinlere mimari boyamalar yaptırmıştı. 60 kadar hava fotoğrafının boş çizimlerinden oluşan Fantastic Cities, boyama kitaplarının sadece çocuklar için olması gerekmediğini göstermişti.

McDonald bu kez “Fantastic Structures” projesiyle yeni bir boyama kitabı yayınladı. Sadece gerçek çizimlerin olmadığı yeni boyama kitabı için sanatçı, şehirlere hayal gücüyle müdahale ederek fantastik bir boyama altlığı oluşturmuş.

Sanatçının bir önceki kitabıyla benzerlikler gösteren kitap, kentlere eklenen hayali yapılar ve daha yakın kesitleriyle Fantastic Cities’den ayrılıyor.

McDonald, Fantastic Stuructures’da, New York’ta bulunan Chrysler Binası, Tokyo’nun meşhur Fuji Televizyon Binası ve Moskova’daki St. Basil Katedrali gibi tanınmış ve tekil binalara odaklanıyor.

Yapıları en ince detayına kadar kağıda aktaran sanatçı, kitabı ve boya kalemlerini eline alanların saatlerce boyayabileceği bir kitap yaratmış.

fantasticstructures-kotsıfır-02 fantasticstructures-kotsıfır-03 fantasticstructures-kotsıfır-04 fantasticstructures-kotsıfır-05 fantasticstructures-kotsıfır-06 fantasticstructures-kotsıfır-07 fantasticstructures-kotsıfır-08 fantasticstructures-kotsıfır-09Amazon’da satışa sunulan kitaba buradan ulaşabilirsiniz.instagrambanner-1024x99Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım