ADIDAS OKYANUSLARDAKİ PLASTİK ÇÖPLERİ KULLANARAK BİR AYAKKABI ÜRETTİ

adidas7_kotsıfır

Adidas gelecekteki üretim sürecinde sürdürülebilir kaynakları kullanacağının sinyallerini veriyor.

Adidas bugünlerde okyanuslarda aşırı miktarlara ulaşan plastik çöpleri geri dönüştürmek için koruma organizasyonu Parley for the Oceansla birlikte çalışıyor. Marka, okyanustaki plastik çöpleri ve balık ağlarını kullandığı ilk ayakkabı prototipini üretti.

Ayakkabıda kullanılan malzemeler organizasyonun müttefiği Sea Shepherad Conservation Society tarafından Batı Afrika kıyılarındaki 110 günlük kaçak avcılık döneminde toplanmış.

adidas17_kotsıfır

Parley’in kurucusu Cyrill Gutsch ”Adidas’ın, okyanus plastiğini estetik bir şeye dönüştürerek kullanabileceğimizi göstermek için bize katılmasından, yaratıcı gücünü bu proje için harcamasından son derece gururluyuz” diyor. Gutsch, bu konseptin sadece bir başlangıç olduğunu söylüyor ve ekliyor: ”Okyanuslarımız kirlilikten çökmek üzere ve bunu geriye döndürmek için çok zamanımız da yok”

Bu işbirliği projesi modanın kaynaklarını sürdürülebilir ve doğa dostu yöntemlerle sağlanabileceğini kanıtlar nitelikte. Ayakkabının satışa sunulup sunulmayacağı şu an için belirsiz olsa da bu girişimim Adidas için yeni bir başlangıç olacağı kesin.

adidas8_kotsıfıradidas10_kotsıfıradidas_kotsıfır13 adidas9_kotsıfır adidas11_kotsıfıradidas16_kotsıfırinstagramBannerHenüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım