AMSTERDAM’IN EN GARİP AIRBNB ODASI BİR METRO İSTASYONUNUN İÇİNDE

dscf2116_orig

Hollanda’nın başkentine yakında bir yolculuk planlıyorsanız ve konaklama arıyorsanız Boudewijn Rückert sizin için çoktan planı yaptı. Hollandalı sanatçı şehrin kalbinde mükemmelce döşenmiş bir daire tasarladı.

INKIJKBNB olarak adlandırdığı, anlamı içeri bakabileceğiniz yemek ve kahvaltı olan daire, şehir merkezinde metro istasyonu Wibautstraat’da bulunuyor. Sanatçı, metro istasyonunun küçük bir alanını kullanmış ve odayı Airbnb’de rastlanabilecek türden bir otel odasına benzetmek için bir yatak ve mobilyalar ile donatmış.

airbnb

Mekan, 2 kişiye uygun olarak tasarlanmış ve ilanda “gerçekten rahat ve konforlu, Amsterdam’ı keşfetmek için ideal” olarak sunuluyor. Her şeyden de öte INKIJKBNB‘nin konumu toplu taşımaya gerçekten de ‘çok yakın’!!!

Boudewijn Rückert’in enstalasyonu, Amsterdam’daki neredeyse her alanın gayriresmi bir otel odası olarak kullanılabileceğini göstermek için tasarlanmış. Yerleştirmenin odaklandığı sorun şehrin konut piyasasının, Airbnb’nin piyasaya sürülmesinden bu yana daha da fazla mücadele ediyor olması. Airbnb şehrin konut piyasasından yaklaşık 15.000 (!) daireyi işgal etmiş durumda. Şehri ziyaret eden turistlere kiralanan bu daireler  aslında Amsterdam’ın kendi sakinleri olan ve Amsterdam dışında yaşamak zorunda kalanlar için acilen gerekli.

airbnb airbnbairbnb

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım