BİLGİ MİMARLIK FAKÜLTESİNDE ROBERT MANGURIAN VE MARY-ANN RAY İLE SÖYLEŞİ

robert mangurian2

Robert Mangurian ve Mary Ann-Ray ikilisi, 21 Temmuz Cuma günü, saat 17:00’de, Bilgi Üniversitesi’nin Santral İstanbul kampüsünde  RURALOPOLITAN SPACE, ALTER – URBANISMS: Mumbai + Beijing + (Istanbul) isimli bir konuşma gerçekleştirecek.

StudioWorksBASE Beijing gibi oluşumların kurucusu olan Mangurian ve Ann-Ray, konuşma sırasında güncel kentsel araştırmalarından bahsedecek.

Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Kazandibi amfisinde gerçekleşecek oturum, ilgilenen herkesin katılımına açık.

Mary-Ann RAY

Mary-Ann Ray, Los Angeles’taki Studio Works Architects’in direktörü ve deneysel bir kentsel / kırsal araştırma ve tasarım laboratuvarı BASE Beijing’in ortak kurucu direktörüdür. Ray, Washington Üniversitesi’nde eğitim gördü. Yüksek lisansını Princeton Üniversitesi’nde onur derecesiyle tamamladı. SCI-Arc’ın Adjunct Faculty üyesi ve Michigan Üniversitesi Taubman Mimarlık ve Şehir Planlama Koleji’nde Taubman Centennial profesörüdür.

Studio Works, tasarım çalışmaları ve araştırmaları yaygın olarak basılan, ödüllü bir tasarım firmasıdır. Mimar, yazar, tasarımcı ve eğitmen olan ortaklar Ray ve Robert Mangurian, 2001 yılında tasarım alanında devam eden çalışmalar dalında “Mükemmellik ve Yenilik için Chrysler Tasarım Ödülü”ne layık görüldü. 2008 yılında, Kanadalı Kent Anıtı konferansı için Kanada Mimarlık merkezi ve London School of Economics tarafından verilen “Stirling Ödülü”’nü kazandılar. Hem Mangurian hem de Ray, Roma’da Amerikan Akademisinin Roma Ödülü sahibi ve üyesidir.

Yayınlanan kitapları arasında; Pamphlet Architecture No. 20 Partly Underground Rooms and Buildings for Water, Ice and Midgets, Wrapper ve Caochangdi: Beijing Inside Out sayılabilir.

Robert MANGURIAN

Robert Mangurian, Los Angeles’taki Studio Works Architects’in direktörü ve deneysel bir kentsel / kırsal araştırma ve tasarım laboratuvarı BASE Beijing’in ortak kurucu direktörüdür. Stanford Üniversitesi’nde ve Berkeley’de Kaliforniya Üniversitesi’nde eğitim görmüş olan Mangurian, SCI-Arc Emeritus Yüksek Lisans Programı Direktörü’dür. Yale Üniversitesi’nde misafir Saarinen profesörü, Virginia Üniversitesi’nde misafir Harry S. Shure profesörü, Michigan Üniversitesi’nde Taubman profesörü, Rice Üniversitesi’nde Wortham profesörü ve Harvard Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır.

Studio Works, tasarım çalışmaları ve araştırmaları yaygın olarak basılmış olan, dünyaca tanınmış, ödüllü bir tasarım firmasıdır. Mimar, yazar, tasarımcı ve eğitmen olan ortaklar Ray ve Robert Mangurian, 2001 yılında tasarım alanında devam eden çalışmalar dalında “Mükemmellik ve Yenilik için Chrysler Tasarım Ödülü”ne layık görüldü. 2008 yılında, Kanadalı Kent Anıtı konferansı için Kanada Mimarlık Merkezi ve London School of Economics tarafından verilen “Stirling Ödülü”’nü kazandılar. Hem Mangurian hem de Ray, Roma’da Amerikan Akademisi’nin Roma Ödülü sahibi ve üyesidir.

 

Paylaşım

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

         Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım