BRÜTALİST PAZARTESİ: THE WEEKND’IN GİZEMLİ MEKANLARLA DOLU YENİ VİDEOSU ‘SECRETS’

weeknd-toronto-library-secrets-kot0 (2)

The Weeknd adıyla tanıdığımız Abel Tesfaye, Secrets isimli şarkısı için hazırladığı müzik videosunda gizemli ve etkileyici bir iç mekan kullandı.

Pedro Martin Calero tarafından yönetilen klipte, şarkıcı; ilk bakışta neresi olduğunu anlayamadığımız devasa bir mekanın içinde dolaşıyor.

Aynalar, bordo halılar, cam asansörler gibi unsurların yapının karakteristik cesur kıvrımları ve  konsol merdivenleriyle birleştiğinde ortaya çıkan güçlü atmosferden yararlanan klip için aslen bir kütüphane binası olan “Toronto Reference Library” kullanılmış.

1077 yılından beri hizmet veren kütüphane Kanadalı ünlü mimar Raymond Moriyama tarafından tasarlanmış. Zamanla Toronto’nun ikonik simgelerinden biri haline gelmiş olan kütüphane geçtiğimiz yıllarda yine Moriyama & Teshima Architects tarafından renove edilmiş. Mekanın yüksek atriyumu, abartılı sirkülasyon elemanları, beyaz duvarların kırmızı halılarla oluşturduğu yüksek kontrast ‘Secrets’ videosu için mükemmel bir zemin oluşturmuş.

Videonun geri kalanında gördüğümüz brütalist beton yapıların bulunduğu sahneler ise Toronto Üniversitesi’nin Scarborough kampüsüne ait. Sonlara doğru artan brütalist öğeler klibin sonunda görsel efektlerle oluşturulmuş brütalist mimari bir atmosfere dönüşüyor.


Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım