DÜZCE UMUT ATÖLYESİ DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR!

du_kapak-kotsıfır

Düzce Umut Atölyesi, Düzceli Depremzedeler için verdiği mücadelesine devam ediyor. Düzce depremi sonrası evsiz kalan kiracıların biraraya gelerek kurdukları “Evsiz Depremzedeler Konut Kooperatifi”nin sürdürdüğü dayanışma 2015 yılında sonuçlanmıştı. Evsiz kalan kiracılar arazilerine kavuştuktan sonra, Düzce Umut Atölyesi ve katılımcılarıyla birlikte mahallelerini tasarladılar. Tasarım aşaması sona eren proje, uygulama aşamasına geldi. Mücadelelerini şekil değiştirerek devam ettirmek isteyen Düzce Umut Atölyesi uygulama projesini hayata geçirebilmek için desteklerimizi bekliyor.

du-kotsıfıfr01

Düzce Umut Atölyesi’nin gelinen noktayla ve yapmak istedikleriyle ilgili açıklama metni aşağıdaki gibi;

“Farklı disiplinlerden birçok gönüllü, alanında uzman kişiler olarak Düzceli depremzedelerin çağrısı ile bir araya geldik ve mahallemizin tasarımını tamamladık. Çok yakında inşaata başlayacağız.

Yaşanabilir koşullarda, diledikleri özelliklere sahip yaşam alanlarına uygun ödeme koşulları ile kavuşabilmeleri için, TOKİ’nin arazi devri şartları gereğince 2016 yılının eylül ayında inşaatların subasman seviyesine çıkmış olması gerekiyor. İşte bu aşamada desteğinizi bekliyoruz. Birlikte mücadele, birlikte tasarımdan sonra inşaatı da birlikte yapsak, güzel olmaz mı?

Öncelikle subasmana kadar inşaatı tamamlamamıza yarayacak çimento, demir ve ilgili araç-gereç olmak üzere inşaat sürecinde kullanabileceğimiz her türlü malzemeye ihtiyacımız var. Sponsorluk değil, maliyetine alım yapabileceğimiz yerlerle iletişime geçmek niyetindeyiz.

Malzeme temini hususunda bizimle iletişime geçmek isterseniz TwitterFacebook hesaplarımızdan veya blogdaki “İletişim” sekmesinden yararlanabilir ya da bu gönderinin altına bir yorum bırakabilirsiniz.

Tasarım aşaması bitti, mücadele şekil değiştirerek devam ediyor.”

du-kotsıfıfr-02

Düzce Umut Atölyesi’yle ilgili daha fazla bilgi için burayı tıklayın.Henüz yorum yok

Yorum yap

Paylaşım