FEDERİCO BABINA’NIN HAYVANLARDAN ESİNLENEN SERİSİ: “ARCHIZOO”

archizoo

Şimdiye kadar Eyfel Kulesi’nin bir zürafaya benzediğini, Guggenheim’ın aslında bir salyangoz olduğunu düşündünüz mü? Eğlenceli mimari illüstrasyonlarından tanıdığımız Federico Babina bu sefer de mimarların klasik yapılarından bir hayvanat bahçesi kurmuş. ArchiZoo adını verdiği seride ilham verici klasik yapıların formlarından esinlenerek her birini bir çeşit hayvan ile eşleştirmiş.

Seride Niemeyer’in Brasilia Katedrali; leylek biçiminde,  Zaha Hadid’in Haydar Aliyev Kültür Merkezi; fok balığı  şeklinde, Corbusier’in Ronchamp Şapel’i; ördek biçiminde, Nouvel’in Torre Agbar’ı ise; balina şeklinde karşımıza çıkıyor.

archizoo_babinaarchizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babina archizoo_babinaarchizoo_babina archizoo_babina
archizoo_babina

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım