İKİ BİNA ARASINDA CAPCANLI BİR BASKETBOL SAHASI

basketbol-sahası-paris-kot0 (1)-min

Ill-Studio ve Parisli moda markası Pigalle daha önce blok desenlerle renklendirdiği basketbol  sahasını iki yıl sonra yeniden tasarladı. Mavi, pembe, mor ve turuncu renklerin gradyan geçişlerinden oluşan yeni tasarım Paris’in 9. bölgesinde iki bina arasında bulunan bir boşluğa yerleşiyor.

İlk olarak 2009 yılında basketbol sahasına dönüştürülen boşluk, 2015 yılında Nike’ın desteği ile renkli bir alana dönüştürülmüş ve burada çeşitli etkinlikler düzenlenmişti. İki sene sonra yeniden ele alınan saha bir nevi deney alanına dönüşmüş gibi görünüyor. Capcanlı renklerin bir araya geldiği, şeffaf pembe potaların kullanıldığı basket sahasında oyun alanı beyaz çizgiler ile vurgulanmış.

basketbol sahası

İşin yaratıcıları, yenilenen saha vasıtasıyla spor, sanat ve kültür arasındaki ilişkinin zamanın sosyo-kültürel bir göstergesi olarak ortaya çıkmasını amaçlamış.

Son düzenlemeyle birlikte, sahayı yoldan geçenlerden gizleyen opak beyaz bariyer, daha şeffaf mavi panellerle değiştirilmiş. Böylece daha davetkar bir mekan oluşturulmuş.basketbol sahasıbasketbol sahasıbasketbol sahasıbasketbol sahasıbasketbol sahası basketbol sahasıbasketbol sahası basketbol sahası

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım