İSVEÇ’İN EN YÜKSEK DAĞINDAN İLHAM ALMIŞ AÇIK HAVA EGZERSİZ ALETLERİ

kebne_kauppi

“Kebne” Johan ve Nina Kauppi ikilisinin Nola Industrier için tasarladığı minimalist çizgilere sahip bir ‘açık hava egzersiz aletleri’ serisi. Formunu İsveç’in en yüksek dağı olan Kebnekaise’den ilham alan egzersiz aletleri bir araya geldiklerinde soyut bir dağ manzarası oluşturuyor. Aynı zamanda heykel ve kamusal mobilya işlevi görüyor.

açıkhava egzersiz aletleri serisi

Kebne, beden için ağırlık ve dayanıklılık alıştırmaları, gerinme ve diğer denge egzersizleri için tasarlanmış beş parçadan oluşan bir mobilya serisi. Kent mobilyası olarak da işlevlenen tasarım; kullanıcıları gayriresmi yollarla kamusal alanlarda ve doğal bir ortamda, kendi antrenmanlarını yapmaya davet ediyor.

Tasarım neredeyse sayısız denebilecek egzersiz alternatifi sunuyor

açıkhava egzersiz aletleri serisi

Farklı yüksekliklere yerleştirilmiş çok sayıdaki çubuk  yaşı, boyu ya da kondisyonu ne olursa olsun herkesin bu aletleri kullanabilmesine olanak veriyoraçıkhava egzersiz aletleri serisi

Tasarımın ana hatlarını oluşturan üçgen formlar kendiliğinden güçlü ve dengeli bir yapı olanağı sunuyor. 38 mm’lik çelik çubuklar elektro galvanizlenmiş ve toz boya ile kaplanmış. Tasarımda bulunan 3 farklı renk seçeneği ise; parlak sarı, paslı kırmızı ve antrasit grisi. Ahşap düzlemler ise dış mekan koşullarına uygun bir malzeme olan Accoya’dan üretilmiş. Kebne’nin hareket edebilen parçası bulunmuyor ve doğrudan ahşap döşeme gibi uygun temellerin üzerine ya da daha geleneksel yöntemler kullanılarak, yeşil alanlar içinde düzeltilmiş zeminlere monte edilebiliyor.

açıkhava egzersiz aletleri serisi  açıkhava egzersiz aletleri serisi      açıkhava egzersiz aletleri serisi  açıkhava egzersiz aletleri serisi açıkhava egzersiz aletleri serisi

açıkhava egzersiz aletleri serisi

açıkhava egzersiz aletleri serisi

Paylaşım
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!


    Henüz yorum yok

    Yorum yap

    Paylaşım